BASF Yapı Kimyasalları Sanayi A.Ş.

1987 yılında Hoechst A.Ş. ve SKW Trostberg A.G. ortaklığı ile Yapkim Yapı Kimya Sanayi A.Ş adıyla kurulan ve Temmuz 2006’da BASF Grubu bünyesine katılan BASF Yapı Kimyasalları San. A.Ş., 2007 yılı itibari ile Gebze, Trabzon ve Burdur’da faaliyet gösteren 3 üretim tesisi ile yıllık toplam 200 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. 150 den fazla çalışanı, Türkiye genelinde İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Doğu Marmara, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana ve Trabzon’da yer alan 10 Bölge Müdürlüğü ile dağıtım, satış ve uygulama yapan yaklaşık 300 bayinin oluşturduğu geniş bir organizasyonla ürünlerinin % 96’sının üretimini bu fabrikalarında gerçekleştirerek tüketicilerine ulaştırmakta ve güçlü bir satış sonrası desteği sağlamaktadır.

2006 yılına ait 103,7 milyon YTL’lik bir cirosu ve 40.7 % lık büyüme oranı ile ‘Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi’ araştırmasında 475. sırada yer almıştır.

BASF Yapı Kimyasalları Sanayi A.Ş., yapı kimyasalları sektöründe;

Seramik Yapıştırıcıları
Seramik Derz Dolguları,
Su Yalıtım Ürünleri,
Mastikler ve Yapıştırıcılar,
Isı Yalıtım Ürünleri,
Harç Katkıları,
Mimari Yüzey Koruyucular,
Onarım ve Güçlendirme,
Zemin Kaplamaları,
Beton Katkıları,
Beton Yan Ürünleri,
Yeraltı Yapı Kimyasalları,
Yeraltı Yapı Kimyasalları Ekipmanları ile çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Uzmanlaşmış ve gelişmiş ARGE departmanı, yüksek teknolojisi ve uzman kadrosu ile Türkiye'de üstlendiği liderlik misyonunu başarıyla sürdürmektedir.

basf-yks.com.tr