Delta Dörken

İnşaat yapı malzemeleri sektöründe bir lider olan Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG, Türkiye'de üretim tesislerini kurma kararı almıştır. Bu yatırımı yine Türkiye'de çeşitli sektörlerde lider olan Erdem Holding'in bir kuruluşu "Sistem Organizasyon" ile yapmıştır.

Ortaklık anlaşması 04-02-2005 de üretimin yapıldığı İzmit tesislerinde imzalanmıştır. Dörken GmbH & Co. KG'nin geniş ürün yelpazesinden Türkiye'de üretimi yapılmayacak olan diğer ürünleri ithal edilip, merkezi İstanbul'da bulunan Dörken Sistem A.Ş. tarafından pazara sunulmaktadır. Kısa zamanda Türkiye'de aranan bir marka olacağına ve Avrupa'da olduğu gibi burada da Pazar lideri konumuna ulaşılacağı beklenmektedir.

Erdem Holding, bunun için Dörken Sistem A.S. en kısa zamanda tüketiciyi bilinçlendirme eğitimlerine başlayarak kalite anlayışını pekiştirme arzusundadır.

Dörken GmbH & Co. KG'nin temel duvar koruma ve drenaj levhalarındaki 30 yıl, nem dengeleyici örtüler ve buhar kesici örtülerdeki 40 yıllık tecrübesiyle hızla gelişen inşaat sektörümüze katkıları kısa zamanda kendini gösterecektir. ARGE ye yapılan ciddi yatırımlar ile birçok ürünün ilk üreticisi olmuş, mimar ve mühendislere çözümlerinde yardımcı olmuştur.

Dörken Sistem A.S. önümüzdeki yıllarda ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarını genişletme ve çeşitlendirme kararı alarak faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

doerken.de