MASTER BUILDERS SOLUTIONS

1987 yılında Hoechst A.Ş. ve SKW Trostberg A.G. ortaklığı ile Yapkim Yapı Kimya Sanayi A.Ş adıyla kurulan ve Temmuz 2006’da BASF Grubu bünyesine katılan BASF Yapı Kimyasalları San. A.Ş., 2007 yılı itibari ile Gebze, Trabzon ve Burdur’da faaliyet gösteren 3 üretim tesisi ile yıllık toplam 200 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. 150 den fazla çalışanı, Türkiye genelinde İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Doğu Marmara, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana ve Trabzon’da yer alan 10 Bölge Müdürlüğü ile dağıtım, satış ve uygulama yapan yaklaşık 300 bayinin oluşturduğu geniş bir organizasyonla ürünlerinin % 96’sının üretimini bu fabrikalarında gerçekleştirerek tüketicilerine ulaştırmakta ve güçlü bir satış sonrası desteği sağlamaktadır.

2006 yılına ait 103,7 milyon YTL’lik bir cirosu ve 40.7 % lık büyüme oranı ile ‘Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi’ araştırmasında 475. sırada yer almıştır.

MasterBuilders Yapi Kimyasallari AŞ., yapı kimyasalları sektöründe;

Seramik Yapıştırıcıları
Seramik Derz Dolguları,
Su Yalıtım Ürünleri,
Mastikler ve Yapıştırıcılar,
Isı Yalıtım Ürünleri,
Harç Katkıları,
Mimari Yüzey Koruyucular,
Onarım ve Güçlendirme,
Zemin Kaplamaları,
Beton Katkıları,
Beton Yan Ürünleri,
Yeraltı Yapı Kimyasalları,
Yeraltı Yapı Kimyasalları Ekipmanları ile çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Uzmanlaşmış ve gelişmiş ARGE departmanı, yüksek teknolojisi ve uzman kadrosu ile Türkiye'de üstlendiği liderlik misyonunu başarıyla sürdürmektedir.

https://www.master-builders-solutions.com/tr-tr

 

Dalsan

ALÇI SEKTÖRÜNDE ZİRVEYE DOĞRU Dalsan, inşaat malzemelerinde Dünya lideri Lafarge ile Türk alçı pazarının önde gelen üreticilerinden olan Dalsan Alçı arasında gerçekleştirilmiş bir ortak girişim.

1932 yılında Kayseri'de alçıtaşının ekmek fırınlarında pişirilip, havanlarda dövülerek dişçi alçısı olarak başlatılan alçı üretimi, bugünlere gelindiğinde modern ve büyük tesislere dönüştü.

 

Lafarge Dalsan Ankara'daki modern ve son teknolojiyi içeren tesislerinde, yılda 440 bin ton toz alçı üretirken 14,5 milyon m2 de çeşitli ebat ve nitelikte alçı levha üretiyor.

dalsan.com.tr

Delta Dörken

İnşaat yapı malzemeleri sektöründe bir lider olan Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG, Türkiye'de üretim tesislerini kurma kararı almıştır. Bu yatırımı yine Türkiye'de çeşitli sektörlerde lider olan Erdem Holding'in bir kuruluşu "Sistem Organizasyon" ile yapmıştır.

Ortaklık anlaşması 04-02-2005 de üretimin yapıldığı İzmit tesislerinde imzalanmıştır. Dörken GmbH & Co. KG'nin geniş ürün yelpazesinden Türkiye'de üretimi yapılmayacak olan diğer ürünleri ithal edilip, merkezi İstanbul'da bulunan Dörken Sistem A.Ş. tarafından pazara sunulmaktadır. Kısa zamanda Türkiye'de aranan bir marka olacağına ve Avrupa'da olduğu gibi burada da Pazar lideri konumuna ulaşılacağı beklenmektedir.

Erdem Holding, bunun için Dörken Sistem A.S. en kısa zamanda tüketiciyi bilinçlendirme eğitimlerine başlayarak kalite anlayışını pekiştirme arzusundadır.

Dörken GmbH & Co. KG'nin temel duvar koruma ve drenaj levhalarındaki 30 yıl, nem dengeleyici örtüler ve buhar kesici örtülerdeki 40 yıllık tecrübesiyle hızla gelişen inşaat sektörümüze katkıları kısa zamanda kendini gösterecektir. ARGE ye yapılan ciddi yatırımlar ile birçok ürünün ilk üreticisi olmuş, mimar ve mühendislere çözümlerinde yardımcı olmuştur.

Dörken Sistem A.S. önümüzdeki yıllarda ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarını genişletme ve çeşitlendirme kararı alarak faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

doerken.de

Mardav

Ravago A.Ş. 1961 yılında Belçika merkezli olarak kurulan, yaklaşık 40 ülkede 350'nin üzerinde faaliyet gösteren, yıllık cirosu 7 milyar euro üzerinde olan, dünyada plastik ve yapı ürünleri, üretim-satış-pazarlama faaliyetlerinde bulunan bir gruptur. Ravago grubunun inşaat ve yalıtım sektörüne, ürün ve sistem çözümleri sunan iş kolu olan “Ravago Yapı ve Bina Çözümleri”, ülkemizde Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş., Torouss İnşaat Elemanları A.Ş., Ravaber Yapı Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. ile beraber Mardav Yalıtım A.Ş. firmaları olarak servis vermektedir.

Mardav Yalıtım, İnşaat sektörüne sunduğu üstün nitelikli ürün ve çözümler ile müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edinmiştir.Temsil ettiği ve dağıtımını yaptığı 6 farklı ürün grubu ile dünyaca ünlü birçok markanın satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • Isı Yalıtımı (Dow-Styrofoam, Ravaber, Ravatherm XPS)
 • Yalıtımlı Cephe Çözümleri (RockManto, Blue’Safe MaviKale, EPSManto)
 • Çatı ve Su Yalıtımı (Stoper, Bitümex, Multiplan, Dupont-Tyvek, Ravacoat, 3M)
 • Dizayn ve Dekorasyon (Armstrong, Prosonic, Ravboard)
 • Giydirme Cepheler (Trespa, Dow Corning)
 • Alt Yapı (Tencate, Texinov)

 
Türkiye’de 8 bölge müdürlüğü ve 300’e yakın güçlü bayi ağı ile satış dağıtım hizmeti sunmaktadır.

 • Marmara Bölge
 • Bursa Bölge
 • İç Anadolu Bölge
 • Kayseri Bölge
 • Ege Bölge
 • Akdeniz Bölge
 • Karadeniz Bölge
 • Güneydoğu Anadolu Bölge

 Mardav Yalıtım, çevreye ve yaşama değer katma politikası ile sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.

https://mardav.com/